در حالی که ماساژ می تواند در افزایش تحرک و کاهش سفتی عضلات ناشی از درد مزمن کمک کند ، نمی تواند در کاهش درد مفاصل تغییر شکل یا دژنراسیون کمک زیادی بکند. ماساژ سوئدی با فشار متوسط و رهاسازی میو فاسیکال دو نوع ماساژ هستند که تحقیقات ثابت کرده مزایای آن را برای مبتلایان به RA ارائه می دهد ، اما با همکاری با مشتریان خود ممکن است تکنیک های دیگری را پیدا کنید که باعث کاهش درد و افزایش تحرک نیز می شود.
نشان داده شده است که ماساژ درمانی باعث کاهش درد و افزایش تحرک مفاصل و همچنین کاهش افسردگی و اضطراب در بیماران مبتلا به RA می شود. در یک مطالعه ، افراد مبتلا به RA که ماساژهای فشار متوسط دریافت کرده اند نسبت به افرادی که ماساژ درمانی با فشار سبک تر دریافت کرده اند ، از درد کمتری و تحرک بیشتر و قدرت گرفتن بیشتر برخوردار بودند (فیلد ، و دیگران ، ۲۰۱۳). یک مطالعه دیگر نشان داد که هورمون استرس هورمون کورتیزول بلافاصله پس از ماساژ درمانی بیماران RA کاهش یافت.
مطالعه ای در سال ۲۰۱۱ نشان داد که ماساژ میوفاشیال ، سه بار در هفته به مدت دو هفته اعمال می شود ، باعث تسکین قابل توجهی از علائم RA می شود. رهاسازی میوفاشیال از طریق اعمال فشار متوسط و عمیق پایدار کار می کند ، که باعث می شود عضله طولانی تر شود و باعث کاهش فشار مفاصل از تنش عضلات شود.
با استفاده از تکنیک های ماساژ بافت عمیق و یا ایجاد ماستر درمانی روی بیماران مبتلا به RA مراقب باشید ، زیرا این تکنیک ها می توانند باعث ایجاد التهاب ، به ویژه در نزدیکی مفاصل آسیب دیده از بیماری شوند. هنگام به کارگیری این تکنیکها ، کار با کندی کار بسیار مهم است ، به مشتری فرصت واکنشی نشان می دهد و بیش از حد از آن استفاده نکنید. به مشتری اجازه دهید “پس از یک کار عمیق کوتاه ، با کار محدود ، با” زندگی “کار کند تا ببیند چگونه بدن آنها واکنش نشان می دهد. اگر حالت خوبی ندارند و بعد از جلسه افزایش التهاب در مفاصل مبتلا به RA ندارند ، می توانید در قرار ملاقات بعدی کمی عمیق تر عمل کنید. در صورت بروز علائم ، از تکنیک های بافت عمیق خودداری کنید.
موارد منع مصرف
موارد منع مصرف اساسی برای ماساژ درمانی نیز برای آن دسته از مشتریانی که دارای RA هستند نیز اعمال می شود. در صورت وجود زخم های باز ، تب ، بثورات پوستی یا سوزش یا ترومبوز ورید عمقی از ماساژ خودداری کنید. مشتریانی که هرگونه نگرانی در مورد سلامتی دارند باید قبل از ماساژ درمانی توسط پزشک خود پاک شوند.
هنگام کار با مشتری های RA ، از کار بر روی مفاصل که در مرحله حاد التهاب هستند و گرم ، قرمز یا بسیار دردناک هستند ، خودداری کنید. به طور مرتب با مشتری چک کنید تا از فشار بیش از حد مطمئن نشود ، زیرا مهم است که اطمینان حاصل کنید که ماساژ باعث انقباض عضلات نمی شود و باعث ایجاد تنش و درد بیشتری می شود. اگر مشتری دارای شعله ور شدن چشمگیری از علائم است ، ماساژ را انجام ندهید تا علائم آرام شود. در انجام بسیج و کشش مشترک دقت کنید زیرا ممکن است مفاصل آسیب دیده و به خطر بیفتد.
نشان داده شده است که ماساژ درمانی باعث کاهش چشمگیر درد ، افزایش تحرک و کاهش استرس و اضطراب برای بیماران مبتلا به آرتریت روماتوئید می شود. ماساژ درمانی باید سبک تا متوسط باشد و در مورد مفاصل ملتهب و آسیب دیده احتمالی باید مراقب باشید. مشتری های مبتلا به RA به عنوان یک همراه ثابت با درد زندگی می کنند و واقعاً از هر گونه مداخله ای که موجب تسکین از این درد می شود قدردانی می کنند.

منبع : http://badansazinovin.mihanblog.com